Montáže kamene

Montáž umělého kamene
– co je dobré vědět před realizací

Kvalitní výroba a propracovaný design fasádních obkladů tvoří 50% úspěchu kvalitně obložené fasády. Zbylých 50% připadá na kvalitní montáže umělého kamene a fasádních obkladů.

 Obkládání fasády umělým kamenem má svá specifika a je dobré o nich vědět. Nezkušení obkladači se montáže umělého kamene mohou zhostit svým vlastním stylem. Je ale třeba znát úskalí a postupy obkládání fasády pro dokonalý výsledek v každém detailu. Stejně tak je praktické vědět, co vše k montáži patří a co vše by mělo být v rozpočtu hned, již na začátku, nikoliv jako dodatečné náklady. 

 

fasádní obklady, obklady na fasádu z umělého kamene, umělý kámen, obložení umělým kamenem, kámen-ploty,kámen-ploty, kámen-obklad

KVALITNÍ MONTÁŽ – BEZÚDRŽBOVÁ FASÁDA

 

  Kvalitní výrobky   +   správná lepidla   +   kvalitní montáž
je zárukou úspěchu a dokonalého vzhledu fasády

 MONTÁŽ umělého kamene zahrnuje

• osobní kontrola povrchu a stavu obkládané plochy
• návrh na případné ošetření povrchu
• ošetření povrchu a penetrace
• samotné lepení obkladu na fasádu
• broušení, řezání a ruční dobarvování řezů
• základní úklid a likvidace odpadu

 

 obložení plotu kamenem, fasádní obklady, obklady na fasádu, umělý kámen, obložení umělým kamenem, kámen-plotyKamenné fasády montujeme od roku 2000. Poskytujeme záruka na montáže  5 let,  atesty a certifikáty na umělý kámen,  pojištění firmy a zkušené obkladače s praxí pro fasádní obklady z umělého kamene.

Poskytujeme také  konzultace, dozor a hodnocení fasád obložených umělým kamenem.

 

 

 

ČASTÉ PROBLÉMY S MONTÁŽÍ

• často se stává, že montážní firma nacení samotné lepení a uvádí cenu jako cenu montáže. Dobrušování, řezání, prořezy a barvení pak firmy dopočítávají zvlášť či jako vícenáklady.

• montážníci si neporadí s tolika moduly a jejich skladbou, stejné díly se často opakují

fasádní obklady, obklady na fasádu, umělý kámen, obložení umělým kamenem, obložení fasádyfasádní obklady, obklady na fasádu, umělý kámen, obložení umělým kamenem, obložení fasády

• nedodržují se vhodné mezery pro spáry jednotlivých modulů nebo se spárují provedení, která  spárování nepotřebují

• u cihlových pásků se „šetří materiálem“ a vznikají příliš velké nevzhledné mezery a spáry, nevyniká styl a design fasádních obkladů ale spíše šedé spárování

• velmi často se podcení úprava podkladu, obklad opadává

• nepoužívají se vhodná flexibilní lepidla, na nekvalitních lepidlech obklad nedrží, obklad odpadává

kamen-foto-2

• Nepoužívají se rohové moduly a na fasádě jsou vidět svislé linie na rozích domu, což působí velmi nevzhledně

fasádní obklady, obklady na fasádu z umělého kamene, umělý kámen - obklady, kamenné obkladyfasádní obklady, obklady na fasádu, umělý kámen, obložení umělým kamenem, obložení fasádyfasádí obklady, obklady na fasádu, umělý kámen, obložení umělým kamenen, kámen-ploty, obložení fasády

kamen-foto-3   kamen-foto-1

Montáž umělého kamene se provádí lepením na předem penetrovaný a ošetřený povrch. K lepení umělého kamene by se měla používat pouze kvalitní lepidla, na fasádu se vyžaduje, aby byla flexibilní (mrazuvzdorná) a s kvalitní přilnavostí k povrchu.

Některá provedení umělého kamene se spárují, jiná spárování nepotřebují, některé obklady se nespárují vůbec. Během montáže umělého kamene se jednotlivé díly dle potřeby řežou a dobrušují.  Řezané plochy, které by byly vidět se následně ručně dobarvují.

 Fasádní obklady z umělého kamene a umělý kámen na fasádu většinou nepotřebuje žádné dodatečné úpravy, penetrování či jiné ochranné nátěry. Produkty samotné jsou vyráběny s dostatečnou ochranou proti plísním a jsou minimálně nasákavé.

 

 DEKOR & STRUKTURA umělého kamene

 

Comments are closed.